| Transport Package | Standard Carton Package |
|---|---|
| Bonding Methord | Air Bonding, Optical Bonding |
| Fpc | 50pin |
| Outline Size | 31.28x30.3x1.45 |
| Touch Type | With/without RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | 3 O'clock |
|---|---|
| Va Size | 50.5(W)* 88.5(H) Mm |
| Active Area | 36.72(H)* 48.96(V) Mm |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Outline Size | 155.2*88.2*5.00 Mm |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |