| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| Dot Matrix | 720 X RGB X 720 |
|---|---|
| Storage Temperature | -30~80 |
| Display Mode | TFT, Transmissive |
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.1462*0.1462 |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Name | LCD Segment Display Module |
|---|---|
| Backgroundcolor | Black |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
| Duty | 1/8 |
| Vop | 3V |