| Module Size | 34.0 * 42.9 Mm * 2.2 T |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Touchscreen | Customized |
| Screen Type | TFT |
| Interface | MCU 8080-8BIT |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Screen Size | 3.5inches |
| Touchscreen | No |
| Lcd Type | IPS |
| Module Size | 54.48(H)×84.71(W)×2.10(T)mm |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| LCD Type | IPS |
| Resolution | 170*320 |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Interface | 4SPI |
| Transport Package | Standard Carton Package |
|---|---|
| Bonding Methord | Air Bonding, Optical Bonding |
| Fpc | 50pin |
| Outline Size | 31.28x30.3x1.45 |
| Touch Type | With/without RTP/ With CTP |
| Screen Size | 3.9 Inches |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Type | LED |
| Interface | RGB |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Drive Duty | 1/64 Duty |
|---|---|
| Number Of Pixels | 128*32 |
| Active Area | 55.02(W) X13.10(H) Mm |
| View Area | 57.02(W) X15.10(H) Mm |
| Response Time | 10µs |
| Outline Drawing | According To The Annexed Outline Drawing |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.7*0.7MM |
| Display | Oled |
| FPC Connector | 4PIN, Soldering |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Pixel Pitch | 0.23 * 0.23(mm) |
|---|---|
| Active Area | 14.10 (W) X 28.82(H) Mm |
| General Tolerance | +/-0.2mm |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Viewing Direction | 160° |
| Response Time | Less Than 0.01 Milliseconds |
|---|---|
| Touch Panel | Oncell Touch |
| Active Area | 35.052(W) X17.516(H) Mm |
| Size | 1.54 Inch |
| Lcd Driver Ic | SPD0301ZD |