| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing Angle | 85°/85°/85°/85° |
| Touchscreen | Capacitive Touch Panel |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Resolution | 1920×1080 Pixels (RGB Stripe) |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |
| Backlighttype | LED |
|---|---|
| Outline Dimension | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |
| Display Color | 16.7 M |
|---|---|
| Size | 13.3 Inch |
| Active Area | 293.76 X 165.24 (mm) |
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Color Gamut | RGB |
| Name | Monochrome LCD Screen |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Backlight | LED (YELLOW-GREEN) |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |