| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Size | 1.22 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlight Type | LED |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Display Color | 262k |
| Displaysize | 8 Inches |
| Pin Number | 45 Pins |
| Outline Size | 181.7(H) ×119.8(V) ×5.5(T) |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Drive Voltage | 3.3V |
| Drive Method | 1/6 Duty, 1/3 Bias |
| Display Type | Segment |
| Customization Options | Customizable |
| Screen Size | 2 Inches |
|---|---|
| Fpc Connect | 26 Pins |
| Technology | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Overall Dimensions | 38.5*52.05*2.6mm |
| Display Size | 3.5 Inches |
|---|---|
| Interface | MCU (16-bit Parallel) |
| Display Color | 16.7 M |
| Connect | Plugging (customizable) |
| Screentype | LCD TFT |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 3.5 Inches |
| Resolution | 320x480 Dots |
| Display Technology | TFT LCD |
| Resolution | 128*160 Pixels |
|---|---|
| Connectivity | Soldering |
| Screen Type | TFT LCD |
| Luminance | 200 Cd/m2 |
| Pins Number | 14 Pins |
| Polarizer | Transmissive |
|---|---|
| Production Capacity | 1000000 PC/Year |
| Duty | 1/8 |
| Voltage | 5.0V |
| Polarizer Type | Transmissive |