| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Lcd Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Outline Size | 155.2*88.2*5.00 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Storage Temperature | -20~+70C |
|---|---|
| Port | Shenzhen/Hong Kong |
| Lcm Dimension | 73.03 (H)*76.48(V)*2.3(D)mm |
| Touch Panel | Support Customize CTP&RTP |
| Optic Angle | ALL |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
| Outline Size | 126.5mmx100mmx9.5mm |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 24 Bits-RGB Interface |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Contrast Ratio | 800:1 |
|---|---|
| Size | 5 Inch |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Interface | RGB 16bit |
|---|---|
| Light Source | 8 - Led White |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| AA Size | 10.8(H) X 21.7 (V) Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 0.96 Inches |