| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Transmissive Mode | Normally Black |
| Connection | ZIF |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface Type | SPI/I2C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Compatibility | Arduino, Raspberry Pi, Etc. |
| Polarizer Type | Transflective |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~70 |
| Backlight Technology | LED |
| Size | 5 Inches |
| Active Area | 62.10(H)x110.40(V) |
| Pins | 50 Pins |
|---|---|
| Module Size | 120.7(L) X 76.3(W) X 2.8(T) Mm |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Interface Types | RGB |
| Connection | Plugging / ZIF |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Display Size | 2.88 Inches |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Dimensions | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Brightness | 450 Cd/m² |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Display Size | 2.0 Inches |
|---|---|
| Connector | ZIF (customizable) |
| Outline Size | 34.7×48×2.2 Mm |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
| Viewing Angle | IPS |
|---|---|
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Colors | 65K |
|---|---|
| Viewing | 6:00 |
| Backlight Color | White |
| Visible Area Size | 43.2mm×57.6mm |
| Outline Size | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.30 Mm |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |