| Fpc | 15pin |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Led Number | 3LEDs |
| Lcd Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
| Color | Full Color |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Dimensions | 42.72(H)* 60.26(V)* 2.40(D) Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 |
| Touch Screen | Customized |
| FPC Connect | 18PIN, Soldering Type |
| Backlight | White LED |
| Resolution | 1920 X R.G.B. X 1080 |
|---|---|
| Brightness | 1500 Cd/m² |
| Outline Dimension | 365.72x220.39x12.5 |
| Contrastratio | 800:1 |
| Displaysize | 15.6 Inches |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| LCM Interface | MIPI |
|---|---|
| Luminace | 1200cd/m2 |
| Active Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Pin Number | 40 Pins |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| View Area | 54(W)* 19(H) Mm |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Display Type | Segment |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Display Type | TN |
| Backlight | 4 LEDS |
| Screen Size | 2.8 Inch |
| Pins Number | 26PINS |
|---|---|
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Lcd Type | IPS |