| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |
| Display Size | 4 Inches |
|---|---|
| Interface | RGB+SPI |
| Pin Number | 40 Pins |
| Connection | ZIF |
| Touch Screen | Without Touch, ( With CTP Optional) |
| Overall Dimensions | 133.0 X 44.0 X 2.80 Mm |
|---|---|
| Pin Number | 72 Pins |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Driving Condition | 1/8 Duty, 1/5 Bias |
| Optics | All Viewing Angles |
| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |
| Polarizer Type | Transflective |
|---|---|
| Backlight | Yellow Green LED |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Vop | 5V |
|---|---|
| View Area | 54(W)* 43(H) Mm |
| Connector | COB+PIN, 36 Numbers |
| View Angle Direction | 12o'clock |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Storage Temperature | -40°C To +85°C |
|---|---|
| Operating Voltage | 4.8v |
| Driving Condition | 1/2 Duty, 1/2 Bias |
| Luminance | 200 Cd/m2 |
| Operating Temperature | -25°C To +65°C |