| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |
| Display Size | 5 Inches |
|---|---|
| Brightness | 700 Cd/m² |
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Angle | All |
| Size | 5 Inch |
| Working Supply | 3.3v |
|---|---|
| Interface Type | PIN, 36 Numbers |
| Backligaht | Blue Backlight |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Dot Matrix | 720 X RGB X 720 |
|---|---|
| Storage Temperature | -30~80 |
| Display Mode | TFT, Transmissive |
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.1462*0.1462 |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Outline Size | 63.0(W)* 42.5(H)* 5.0(T) Mm |
|---|---|
| Screen Size | 2.42inches |
| Backlight Technology | LED |
| Va Size | 59(W)* 32(H) Mm |
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Display Outline Size | 83 ( H ) * 76 ( W ) * 1.1 Mm ( T ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~60℃ |
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Dimensions | Customizable |
| Segment | 7 Segment Display |