| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Display Colors | 65k |
|---|---|
| Tft Mode | TFT, Transmissive |
| Dots Pitch | 0.162(W)X0.162(H) |
| Driver Ic Model | ILI9327 |
| Module Size | 45.04 Mm * 77.0 Mm * 25.0mm T |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Supply Voltage | 5V |
| Production Capacity | 10000 PC/monthes |
| Working | 0 To 50℃ |
| Lcd Type | TN Negative, Transmissive |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Dot Arrangement | 1024*600 |
|---|---|
| Color | 16.7 M |
| Active Area | 222.72*125.28 |
| Backlight | 24-Dies White Led |
| Type | TFT |
| Name | OLED Display 128X64 SSD1309 |
|---|---|
| Lcd Type | AMOLED |
| Pixel Number | 128*64 |
| Interface | 12c |
| Color | Color(round) |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |