| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Dimensions | 42.72(W) X 59.46(H) X 2.34(T) |
| Luminance | 400 Cd/m2 |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Connection | Plug-in |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Pin Number | 40 PIN |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 |
| Connect | ZIF FPC 46mm |
| Screen Type | TFT |
| Surface Luminance | 60 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Operating Temperature | -40~+85℃ |
| Pixel Pitch | 0.13 X 0.13 (mm) |
| Viewing Direction | All Viewing Angles |
| Pin Number | 14 Pins ( Can Be Customized) |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Outline Size | 17.6 X 20.6 X 1.45 Mm |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
| Pin Number | 28 PIN |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Weight | 2.18 (g) |
|---|---|
| Display Color | WHITE |
| Operating Temp | -40°C ~ +70°C |
| Oled Type | Amoled |
| Outline | 37.06(W) X19.52(H) Mm |
| Fpc | 40pin |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST7262 |
| Operation Temperature(°C) | -20~70℃ |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Drive Duty | 1/64 Duty |
|---|---|
| Number Of Pixels | 128*32 |
| Active Area | 55.02(W) X13.10(H) Mm |
| View Area | 57.02(W) X15.10(H) Mm |
| Response Time | 10µs |