| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Supply Voltage | 5V |
| Production Capacity | 10000 PC/monthes |
| Working | 0 To 50℃ |
| Lcd Type | TN Negative, Transmissive |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Dot Arrangement | 1024*600 |
|---|---|
| Color | 16.7 M |
| Active Area | 222.72*125.28 |
| Backlight | 24-Dies White Led |
| Type | TFT |
| Name | OLED Display 128X64 SSD1309 |
|---|---|
| Lcd Type | AMOLED |
| Pixel Number | 128*64 |
| Interface | 12c |
| Color | Color(round) |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screen Type | LCD TFT |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92 Mm |
| Outline Size | 164×97×2.6 Mm |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Displaysize | 7 Inches |
| Outline Dimension | 25.8 X 49.72 X 1.43 Mm |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Direction | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Resolution | 170 X 320 |
| Backlight Type | LED |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Overall Dimensions | 59.60x47.3x3.4 Mm |
| Pin Number | 40 PIN |
| Connection | FPC Connector Type |