| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Screentype | LCD TFT |
| Screen Type | TFT |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Connect | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Operatingvoltage | 3.3V |
| Aspectratio | 16:9 |
| Outline Dimensions | 26.7x19.26x1.41 (mm) |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-4WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Fpc Connect | 40 Pins |
|---|---|
| Interface | MPU 16 |
| Display Type | TFT LCD |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Size | 2.4 Inch |
| Display Size | 4.3 Inches |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Interface Types | RGB |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Mode | Normal White |
| Pixel Pitch | 0.23 * 0.23(mm) |
|---|---|
| Active Area | 14.10 (W) X 28.82(H) Mm |
| General Tolerance | +/-0.2mm |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Viewing Direction | 160° |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 (Customizable) |
| Pins Number | 40PINS |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m² (typical) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
| Connectivity | FPC Type Connection |
| Overall Dimensions | 42.72×60.26×3.5mm |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |