| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Supply Voltage | 5V |
| Production Capacity | 10000 PC/monthes |
| Working | 0 To 50℃ |
| Lcd Type | TN Negative, Transmissive |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
|---|---|
| Viewing Angle | 12O'clock |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Working | 0 To 50℃ |
| Customized | Customized |
| Resolution | Customized |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Outline Dimension | 113(W)* 75(H)* 2.8(T) Mm |
| Voltage | 3.6 V |
| Connectivity | PIN, 40 Numbers |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Display Size | Customizable |
| Backlight Color | White |
| Operating Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Connectivity | FPC |
|---|---|
| V Area Size | 41*32.5mm Or Custom |
| Light Source | White LED*6 |
| Size | 45.1*38.2mm*0.7mm Or Custom |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Display Size | Customizable |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome |
| Customization Options | Customizable |
| Viewing Angle | Wide |
| Segment Size | Customizable |
|---|---|
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Interface Type | Zebra Connection |
| Display Mode | Custom |
| Display Size | Customizable |