| Active Area | 61.88(H) X 123.77(V) |
|---|---|
| Size | 5.45inch |
| Viewing Angle | All |
| Display Type | TFT LCD |
| Panel Type | LCD |
| Module Size | 120.7 Mm * 75.8 Mm * 2.8 Mm T |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O ' Clock |
| Screen Size | 5 Inches |
| Va Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Interface | 24 − Bit RGB Strip |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Pixel Pitch | 0.180 (W) ×0.180(H) (mm |
|---|---|
| Lcd Interface | RGB Strip |
| Resolution | 640 RGB ( H ) X 480 ( V ) |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Touch Screen Type | Resistive Touch Screen |
| Contrast Ratio | 800:1 |
|---|---|
| Size | 5 Inch |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |
| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |