| Lcd Type | IPS |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Pin Number | 10PIN |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Module Size | 31.52 X 33.72 X 1.94Max(D) Mm |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| AA Size | 10.8(H) X 21.7 (V) Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.18mm |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
| Contrast Ratio | Up To 10,000:1 |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |
| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |