| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Dot Matrix | 720 X RGB X 720 |
|---|---|
| Storage Temperature | -30~80 |
| Display Mode | TFT, Transmissive |
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.1462*0.1462 |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Lcd Type | IPS |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Pin Number | 10PIN |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Module Size | 31.52 X 33.72 X 1.94Max(D) Mm |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
| Name | LCD Segment Display Module |
|---|---|
| Backgroundcolor | Black |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
| Duty | 1/8 |
| Vop | 3V |
| Outline Dimensions | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.3 Mm |
|---|---|
| Storage Temperature | -30 ~ +80 |
| Screen Size | 2.8inch |
| Signal Types | 4-wire Resistor TP |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Active Area | 61.88(H) X 123.77(V) |
|---|---|
| Size | 5.45inch |
| Viewing Angle | All |
| Display Type | TFT LCD |
| Panel Type | LCD |