| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Driver Ic | HT1623 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operating Temperature | -30~80℃ |
| Back Polarizer | Transmissive |
| Power Consumption | 25 Watts |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Character | White |
| Display Type | VA LCD |
| Outline Dimension | 58.01*61.38*2.45,41.7*56.16*3.35 Mm |
| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Display | TSD Round LCD Display |
|---|---|
| Color | Normally Black |
| Size | 2.48 Inch |
| Colors | 262K |
| Backlighttype | LED Backlight |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |
|---|---|
| Screen Size | Customized |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Mode | VA,Negative Display |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |