| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Pins Number | 14PINS |
| Display Technology | LCD |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 42.0(W)* 47.6(H)* 2.1(T) Mm |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Type | VA Display |
| Pins Number | 49PINS |
| View Angle Direction | 6 O′clock |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Direction | All Viewing Angle, IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Interface Types | SPI / RGB (Customizable) |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 (Customizable) |
| Pins Number | 40PINS |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Colors | 262K |
| Pixel Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Active Area | 61.56(H)x109.53(V) |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Pins Number | 30Pins |
| Display Type | TFT LCD |
| Resolution | 540x1080 Pixels |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Outline Size | 382.4 X 231.3 X 9.10mm (with Touch) |
|---|---|
| Storage Temperature | -20℃ To +60℃ |
| Touch Screen | CTP (Capacitive Touch Screen) |
| Viewing Angle | IPS Full Viewing Angles |
| Ctp Interface | USB |