| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Surface Luminance | 420 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Size | 3.5 Inches |
| Interface Types | MCU&SPI |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Connect | Pin |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Interface Types | RGB |
| Light Source | LED |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Touch Technology | RTP |
|---|---|
| Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Outline Dimensions | 164.9x100x6.8 Mm |
| Dot Matrix | 800 X RGB X 480 |
| Screen Type | TFT |
| Interface | 30-pin EDP Interface |
|---|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colors | 16.7 M |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Dimensions | 84.0 X 84.0 X 3.05 Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angle, IPS |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Type | LCD TFT |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 18 Pins |
| Outline Size | 30.9*36.51*2.3mm |