| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Type | HTN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Drive Ic | ST7565R |
| Color | Monochrome |
| Viewing Direction | 12.00 O’clock |
| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
|---|---|
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
| Va Size | 78*59/56mm*1.1T Or Custom |
| Backlight Type | LED |
| Technology | LCD |
| Lcd Resolution | 544*506 Dots |
|---|---|
| Color | 16.7M |
| Viewing Direction | ALL O’CLOCK |
| Panel Size | 3.6 Inch(diagonal) |
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Size | 0.96 Inch |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Viewing Angle | 170° Horizontal, 160° Vertical |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 4 SPI |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Power Consumption | 30W |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| Interface Type | RGB |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Display Size | 3.5 Inches |
|---|---|
| Interface | MCU (16-bit Parallel) |
| Display Color | 16.7 M |
| Connect | Plugging (customizable) |
| Screentype | LCD TFT |