| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Resolution | 160*160 Pexels |
| LCD Type | FSTN, Transflecitve/Positive,1/160Duty,1/10Bias |
| Display | OLED |
| Viewing Area | 60.00×60.00MM |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Display Color | White |
|---|---|
| Type | VA Lcd Display |
| View Angle Direction | 12 O′clock |
| Operating Temp | -20ºC-+70ºC |
| Customized | Customized |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |
| LCM Interface | RGB 8 BIT Interface |
|---|---|
| LCD Type | Normally Black |
| Touch Ic | ST1624i |
| Number Of Pixel | 400 × 400 Pixels |
| Commodity | 1.6 Inch Round TFT LCD Display |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display | TSD Round LCD Display |
|---|---|
| Color | Normally Black |
| Size | 2.48 Inch |
| Colors | 262K |
| Backlighttype | LED Backlight |
| Name | Graphic LCD Display Module |
|---|---|
| LCD Type | STN, Negative |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Resolution | 128x64 Dots |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |