| Name | 3.5 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Color Gamut | RGB |
| Display Size | Customizable |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome |
| Customization Options | Customizable |
| Viewing Angle | Wide |
| Working Supply | 5.0V |
|---|---|
| Drive Mode | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Interface Type | COB+Zebra |
| View Angle Direction | 12o'clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Application | Industrial Equipment |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Segment Size | Customizable |
| Connection Way | Zebra Strip |
| Backlight | Yes |
| Backgroundcolor | White |
|---|---|
| Connectors | PIN |
| Connector | PIN, 17 Numbers |
| Vop | 5V |
| Driving Methor | Negative |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| Display Type | COG (Chip On Glass) LCD |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Controller | S6B0724 |
| Driving Method | 1/64 Duty,1/9 Bias |
| Power Supply | 3.0V |
| Active Area | 66.52 (W) X33.24(H) |
|---|---|
| Backlight | LED Backlight (usually White Or Blue) |
| Interface | MCU |
| Screen Size | 80.0(W) X 54.0 (H) X 9.7(D) |
| Controller Ic | ST7567 |
| View Area | 54(W)* 19(H) Mm |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Display Type | Segment |
| Color | White |
|---|---|
| Connectors | COB+Zebra |
| Operating Temp | 0℃-+50℃ |
| Bias | 1/3 |
| Duty | 1/4 |