| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
|---|---|
| Viewing Angle | 12O'clock |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Working | 0 To 50℃ |
| Customized | Customized |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | VA, Negative |
| Backgound | Black Color |
| Display Type | VA LCD |
| Operating Temp. | -10~+60℃ |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Character | White |
| Display Type | VA LCD |
| Outline Dimension | 58.01*61.38*2.45,41.7*56.16*3.35 Mm |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Fpc | 12pin |
| Voltage | 3.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Name | 7 Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Production Capacity | 800000000pieces/Year |
| Connector | COB+PIN |
| Driver IC | HT1623 |
| Voltage | 5.0V |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Drive Voltage | 3.3V |
| Backlight | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Name | 14 Segment LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | HT1621 |
| Viewing Angle | 120 Degrees |
| Working Voltage | 5.0V |
| Interface Type | Parallel |