| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Led | White |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Screensize | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| Backlight Type | White LEDs |
| Operating Temp | -10ºC+60ºC |
| Display Mode | Negative |
| Driver Ic | HT1623 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operating Temperature | -30~80℃ |
| Back Polarizer | Transmissive |
| Power Consumption | 25 Watts |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |
| Name | 5V LCD Display Monochrome |
|---|---|
| Backlight Color | White, 3.0V, 90mA |
| Voltage | 3.3V |
| Dots Size | 0.32×0.32mm |
| Storage Temp | -30~+80°C |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
|---|---|
| Viewing Area | 114.0(W) ´ 64.0(H) |
| Backlight Technology | LED |
| Controller | T6963C Or EQU. |
| Interface Type | HDMI, VGA |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |