| Name | VA LCD Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Production Capacity | 800000pieces/Year |
| Display Type | VA LCD Display |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Display Module |
|---|---|
| Resolution | 320*480 |
| Backlight | White LED |
| Interface | RGB&MCU |
| Display Type | TFT |
| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Name | 1602 LCD Display Module |
|---|---|
| Photo Format | JPG,PNG,BMP |
| Screen Size | 7 Inches |
| Operating Temperature | -20~+70 °C |
| Display Type | STN/ BLUE, Negative, Transmissive |
| Polarizer | Transmissive |
|---|---|
| Production Capacity | 1000000 PC/Year |
| Duty | 1/8 |
| Voltage | 5.0V |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Polarizer | Transmissive |
| Control Ic | ST7565R |
| Backlight Type | Green LEDs |
| Display Type | VA (Vertical Alignment) LCD |
|---|---|
| Operation Temperature | -30~80℃ |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/ Transmissive |
| Backlight | 4pcs Led |