| Touch Type | With/without RTP/CTP |
|---|---|
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Touch Screen | Customized |
| Connector | 14pin Socket FPC |
| Type | IPS |
| Pixel Pitch | 0.165*0.165 |
|---|---|
| Screen Size | 3.6 Inches |
| Outline Size | 107.23mm X 107.23mm X 9.73mm |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | TFT LCD |
| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |
| Display | TSD Round LCD Display |
|---|---|
| Color | Normally Black |
| Size | 2.48 Inch |
| Colors | 262K |
| Backlighttype | LED Backlight |
| Storage Temperature | -20~+70C |
|---|---|
| Port | Shenzhen/Hong Kong |
| Lcm Dimension | 73.03 (H)*76.48(V)*2.3(D)mm |
| Touch Panel | Support Customize CTP&RTP |
| Optic Angle | ALL |
| Size | 1.28 Inch |
|---|---|
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MCU/SPI/RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Size | 1.22 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlight Type | LED |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |
| Screen Size | 2 Inches |
|---|---|
| Fpc Connect | 26 Pins |
| Technology | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Overall Dimensions | 38.5*52.05*2.6mm |
| Display Mode | Normal Black |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Viewing Direction | FREE |
| Application | Smart Watch |