| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| Led Number | 3LEDs |
|---|---|
| Power Supply | 2.8V |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Driver Ic | ST7789T3 |
| Operating Temperature | -20℃ To 70℃ |
|---|---|
| Screen Size | 2.95inch |
| Drive | ST7701S |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Lcd Type | IPS |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Pin Number | 10PIN |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Module Size | 31.52 X 33.72 X 1.94Max(D) Mm |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Interface | 4wire SPI |
|---|---|
| Display Mode | Normally Black |
| Outline Dimension | 50.00x69.20x2.30mm |
| Driver Lc | ST7789V |
| Screen Size | 2.8" |
| Screen Size | 3.9 Inches |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Type | LED |
| Interface | RGB |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |