| Module Outline | 120.7 (H) X 57.08(V) X 3.10(MAX)(T) |
|---|---|
| Screen Size | 4.6inches |
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Backlight Technology | LED |
| Touchscreen | Customized |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
| Active Area | 198.000(W) × 111.696(H) Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20℃ To +70℃ |
| Pin Number | 50PIN |
| Outline Size | 211.1(W)×126.5(H)×5.9(D) Mm |
| Resolution | 800*480 Pixels |
| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |
| Module Size | 55.26x84.69x3.35 Mm |
|---|---|
| Resolution | 480x800 |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |
| Display Size | 4 Inches |
|---|---|
| Interface | RGB+SPI |
| Pin Number | 40 Pins |
| Connection | ZIF |
| Touch Screen | Without Touch, ( With CTP Optional) |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Display Type | TN |
| Backlight | 4 LEDS |
| Screen Size | 2.8 Inch |
| Interface | MCU 8/16bit |
|---|---|
| Viewing Direction | All |
| Pixel Size | 0.18(H)x0.18(V) |
| Dimensions | 50.00x69.20x2.30 |
| Display Color | 262k |
| Lcm Outline | 180 ( H ) * 104 ( W ) * 12 Mm ( T ) |
|---|---|
| Viewing Area Size | 165 * ( H ) * 100( W ) Mm |
| Buttons | Play/Pause, Volume,previous,next |
| Application | Industry, Healthcare, Automotive, Household Appliances |
| Interface | MCU - SPI 4 Wire |