| Tft Active Area | 48.96*73.44 |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Pixel Configuration | R.G.B. Vertical Stripe |
| Backlight Luminance | 220 Cd/m2 |
| Lcd Type | STN Positive |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Lnterface | 4W SPI / Customized |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Technology Type | A-Si |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Colors | 262K |
| Pixel Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Active Area | 61.56(H)x109.53(V) |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
|---|---|
| Screen Size | 4.3 Inches |
| Pins Number | 45 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connectivity | Plugging ( Customizable ) |
| Screen Size | 1.09 Inches |
|---|---|
| Module Size | 30.59 (H) X 32.98 (V) |
| Resolution | 240*240 Pixels |
| Interface | SPI 4W |
| Backlight Type | LED |
| Storage Temperature | -30--80 ℃ |
|---|---|
| Application | Consumer Electronics, Smart Wearables, Etc. |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Resolution | 480 X 480 Pixels |
| Viewing Direction | All |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Screen Size | 4inches |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Backlight | 4 LEDS |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |