| Lcd Type | IPS |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Pin Number | 10PIN |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Module Size | 31.52 X 33.72 X 1.94Max(D) Mm |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Interface | 4wire SPI |
|---|---|
| Display Mode | Normally Black |
| Outline Dimension | 50.00x69.20x2.30mm |
| Driver Lc | ST7789V |
| Screen Size | 2.8" |
| Aa Size | 43.20 X 57.60 Mm |
|---|---|
| Outline Dimension | 50(W) X 69.2(L) X 2.35(T) Mm |
| Resolution | 480x640 Dots |
| Connector | FPC Connector Type |
| Storage Temperature | -20°C To 60°C |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Backlight Technology | LED |
| Pins Number | 30 PINS |
| Viewing Direction | 85°/85°/85°/85° (CR≥10) |
| Screen Type | LCD TFT |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92 Mm |
| Outline Size | 164×97×2.6 Mm |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Displaysize | 7 Inches |
| Screen Size | 3.9 Inches |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Type | LED |
| Interface | RGB |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |