| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Backlight | White |
| Connector Type | PIN(Customized) |
| VA Size | 105(W)* 51(H) Mm |
| Display Mode | VA, Negative |
| Resolution | Customized |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Outline Dimension | 113(W)* 75(H)* 2.8(T) Mm |
| Voltage | 3.6 V |
| Connectivity | PIN, 40 Numbers |
| Driver Ic | HT1623 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operating Temperature | -30~80℃ |
| Back Polarizer | Transmissive |
| Power Consumption | 25 Watts |
| Viewing Direction | 12 O' CLOCK |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Bias | 1/3 |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Lcd Type | VA, Nagative |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |
|---|---|
| Screen Size | Customized |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Mode | VA,Negative Display |
| Name | VA LCD Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Production Capacity | 800000pieces/Year |
| Display Type | VA LCD Display |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Operating Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Luminance | 300 (min),450 (Typ.) |
| Active Area | 40*75 |
| Type | VA |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Pins Number | 19PINS |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Display Type | VA LCD |
| Bias | 1/3 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |