| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| Name | RGB LED Backlight LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | SMT_HT1621 |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Storage Temp | -10-+60℃ |
|---|---|
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Name | 2 Digit LCD Display |
| Operating Temperature | -30~85℃ |
| Led | 3pcs Plug In Led |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Pins Number | 14PINS |
| Display Technology | LCD |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 42.0(W)* 47.6(H)* 2.1(T) Mm |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Type | VA Display |
| Pins Number | 49PINS |
| View Angle Direction | 6 O′clock |
| Driving Condition | 5.0 V |