| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Connection | Soldering (can Be Customized ) |
| Driver Method | 1/8 Duty Cycle, 1/4 Bias |
| Dimensions | 98.0 X 38.0 X 2.80 Mm |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Connection Way | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Drive Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias |
| Viewing Angle | 6 O'clock Or 12 O'clock |
| Dimensions | Customized |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Pixel Pitch | 0.180 (W) ×0.180(H) (mm |
|---|---|
| Lcd Interface | RGB Strip |
| Resolution | 640 RGB ( H ) X 480 ( V ) |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Touch Screen Type | Resistive Touch Screen |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |