| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Panel Type | IPS |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Size | 4.3 Inches |
| Resolution | 480*272 Pixels |
| Backlight | 10 White LED |
| Lcd Type | TFT |
| Drive Method | 1/64 Duty, 1/7 Bias |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Connector | 10 Pin Socket Type |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Pins Number | 14PINS |
| Display Technology | LCD |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 42.0(W)* 47.6(H)* 2.1(T) Mm |
| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Display Size | Customizable |
| Backlight Color | White |
| Operating Temperature | -30°C To 80°C |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
|---|---|
| Keywords | 2.0 Inch TFT Lcd Module |
| Interface Type | 4Line SPI |
| Drive | ILI9488 |
| Display Mode | Normally White |
| Dot Arrangement | 1024*600 |
|---|---|
| Color | 16.7 M |
| Active Area | 222.72*125.28 |
| Backlight | 24-Dies White Led |
| Type | TFT |
| Driving Voltage | 2.4~5.5V |
|---|---|
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Backlight | Optional (LED Backlight) |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Customization Options | Customizable |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
| Outline Size | 126.5mmx100mmx9.5mm |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 24 Bits-RGB Interface |