| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Backlight | White |
| Operating Temperature | 0 To 50 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Driver IC | HT1621 |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |
| Display Mode | VA Negative |
|---|---|
| View Angle Direction | 6O′clock |
| Working Voltage | 4.8V |
| Polarizer Mode | Transflective Transmissive (Customized) |
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Type | VA Display |
| Pins Number | 49PINS |
| View Angle Direction | 6 O′clock |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Pins Number | 19PINS |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Display Type | VA LCD |
| Bias | 1/3 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| View Direction | 6 O'clock |
| Driving Method | 1 / 4 Duty , 1 / 3 Bias |
| Backgound | Black Color White Led |
| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Display Type | Graphic LCD |
|---|---|
| Display Color | Monochrome |
| Working Voltage | 5.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Color Mode | Yellow Green Film - Positive Display |
| Interface | 8-bit Parallel |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Resolution | 128x64 |
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |