| Module Size | 34.0 * 42.9 Mm * 2.2 T |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Touchscreen | Customized |
| Screen Type | TFT |
| Interface | MCU 8080-8BIT |
| Resolution | 128x 64 Pixels |
|---|---|
| Display Mode | FSTN |
| Controller | S6B0724 |
| Connector | COG+FPC, 10pin |
| Production Technology | COG |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Va Size | 58.104 Mm * 103.296 Mm |
| Outline Size | 61.5 Mm * 112.3 Mm * 1.5 Mm T |
| Module Outline | 120.7 (H) X 57.08(V) X 3.10(MAX)(T) |
|---|---|
| Screen Size | 4.6inches |
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Backlight Technology | LED |
| Touchscreen | Customized |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Screen Size | 1.44 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | 12 O ’ Clock |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Pixel Pitch | 0.23 * 0.23(mm) |
|---|---|
| Active Area | 14.10 (W) X 28.82(H) Mm |
| General Tolerance | +/-0.2mm |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Viewing Direction | 160° |
| Name | 256X64 SSD1322 OLED Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Type | AMOLED LCD |
| Driver IC | SSD1322 |
| Display | AMOLED |
| Backlight | 4 Chip White LED, 4PVF =3.2+1.0V;IF=80mA |
|---|---|
| Resolution | Varies By Model |
| Display | Oled |
| Contrast Ratio | Varies By Model |
| Type | PMOLED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |