| Overall Dimensions | 34.3 × 45.5 × 3.8 Mm |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface Types | I2C |
| Operating Temperature | -40℃ To +85℃ |
| Luminance | 60 Cd/m2 |
| Screen Size | 1.44 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | 12 O ’ Clock |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Pixel Pitch | 0.23 * 0.23(mm) |
|---|---|
| Active Area | 14.10 (W) X 28.82(H) Mm |
| General Tolerance | +/-0.2mm |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Viewing Direction | 160° |
| Name | 256X64 SSD1322 OLED Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Type | AMOLED LCD |
| Driver IC | SSD1322 |
| Display | AMOLED |
| Backlight | 4 Chip White LED, 4PVF =3.2+1.0V;IF=80mA |
|---|---|
| Resolution | Varies By Model |
| Display | Oled |
| Contrast Ratio | Varies By Model |
| Type | PMOLED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Operating Temperature | -30°C To +85°C |
|---|---|
| Connect | 4 Wires SPI Interface |
| Outline Size | 100.5(L) X 33.5(W) X 6.3(T) Mm |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Driving Method | 1/64 Duty Cycle |