| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Resolution | 1920 X R.G.B. X 1080 |
|---|---|
| Brightness | 1500 Cd/m² |
| Outline Dimension | 365.72x220.39x12.5 |
| Contrastratio | 800:1 |
| Displaysize | 15.6 Inches |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Pins Number | 40 Pins |
| Brightness | 200cd/m2 - 1000cd/m2 |
| Driver Ic | ST7282 |
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI (can Be Customized) |
| Pins | 50 Pins |
|---|---|
| Module Size | 120.7(L) X 76.3(W) X 2.8(T) Mm |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Interface Types | RGB |
| Connection | Plugging / ZIF |