| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Lcm Outline Dimension | 46.00 (W) X40.80(H) X2.50(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight | 50K Hours |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |
| Active Area | 95.04(W)×53.856(V) Mm |
|---|---|
| Led Life | 50000 Hours |
| Brightness | 250 Nits |
| Product | 4.3 Inch IPS TFT LCD Display |
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Power Consumption | 30W |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| Interface Type | RGB |
| Interface | MCU 8//16 BIT RGB 16/18BIT |
|---|---|
| Storage Temp | -20℃~+60℃ |
| Type | IPS TFT LCD Display |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Number Of Pixels | 240 (H)×320(V) |
| Resolution | 480*800 Pixels |
|---|---|
| Product Type | IPS TFT LCD Screen |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Interface | MCU16 Bit |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Pins Number | 30Pins |
| Display Type | TFT LCD |
| Resolution | 540x1080 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 (Customizable) |
| Pins Number | 40PINS |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Viewing Direction | 80° / 80° / 80° / 80° (IPS Wide View) |
|---|---|
| Touch Screen | RTP |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Backlight Technology | LED |