| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Interface Types | SPI |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Outline Dimension | 21.16x29.22x1.9 Mm |
| Connectivity | FPC Connector Type |
| Pin Number | 13 PIN |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Resolution | 240*240 Pixels |
| Module Size | 31.52(W) X 33.72(H) X 1.94(T) |
| Display Size | 1.54 Inches |
| Brightness | 200 Cd/m² |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Mode | Normal Black |
| Size | 7 Inches |
| Connectivity | RGB |
| Size | 3.2 Inch |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Driver Ic | HX8369 |
| Fpc Connect | 39 Pins |
| Connectivity | ZIF FPC |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Overall Dimensions | 59.60x47.3x3.4 Mm |
| Pin Number | 40 PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Connect | Plugging (can Be Customized) |
| Display Mode | Normally White,Transmissive |
| Pin Number | 30 Pins |
| Interface Types | SPI / RGB |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Lcd Type | TFT |
| Technology | LCD |
| Connectivity | SPI |