| Pin Number | 24 Pins |
|---|---|
| Touch Screen | Customizable |
| Screen Type | LCD TFT |
| Overall Dimensions | 55.26x84.69x3.35 Mm |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Commodity | 3.6 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Interface Definition | RGB 24 Bits |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST72566 |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
|---|---|
| Connection | ZIF |
| Active Area | 137.47(W) X 77.23(H) (mm) |
| Resolution | 1024x600 Pixels |
| Backlight Type | LED |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Pin Number | 40 PIN |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 |
| Connect | ZIF FPC 46mm |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |
| Aa Size | 53.28 Mm Diameter |
|---|---|
| Display Size | 2.1 Inches |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Interface | 3 Line SPI + 18 Bits RGB |
| Ctp Interface | I2C |
|---|---|
| Resolution | 480*360 Pixels |
| Light Source | White LED*6 |
| Pin Number | 25 PIN |
| Driver Ic | ST7701S |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Size | 2.4 Inch |