| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Panel Type | IPS |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
|---|---|
| Screen Size | 4.3 Inches |
| Pins Number | 45 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connectivity | Plugging ( Customizable ) |
| Interface | 8-bit Parallel |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Resolution | 128x64 |
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Outline Size | Customized |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface Types | SPI |
| Technology | LCD |
| Driver Method | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Working Voltage | 3.0V |
| Display Resolution | 132*64 |
| Backlight | White LEDs |
| Display Type | Segment |
| Resolution | 128*64pixels |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V |
| Driver Ic Model | S6B0724 |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Model | COG LCD Display |