| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Size | 2.4 Inch |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Resolution | 128x160 |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Type | TFT |
| Connection | Soldering |
| Screen Size | 1.77 Inches |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-47WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Module Size | 34.00*43.70*2.5 |
| Driver Lc | ST7262 |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Lnterface | 4W SPI / Customized |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Technology Type | A-Si |