| Viewing Direction | 80° / 80° / 80° / 80° (IPS Wide View) |
|---|---|
| Touch Screen | RTP |
| Storage Temperature | -30°C to 80°C |
| Screen Size | 2.4 inches |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Screen Type | TFT |
| Operating Temperature | 0°C to 50°C |
| Screen Size | 3.5 inches |
| Surface Luminance | 420 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Screen Size | 3.97 inches |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Surface Luminance | 400 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | 4-wire SPI |
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Interface Types | LVDS Digital Input |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Connect | Plugging In |
| Screen Size | 8.0 inches |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable) |
|---|---|
| Pin Number | 40PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Interface Types | RGB |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Outline Size | 40.0L×28.0W×4.5H(max) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| interface | 6800-Series OR 8080 Series MPU |