| Interface Types | LVDS Digital Input |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Connect | Plugging In |
| Screen Size | 8.0 Inches |
| Viewing Angle | 170° (CR≥10) |
| Viewing Direction | 80° / 80° / 80° / 80° (IPS Wide View) |
|---|---|
| Touch Screen | RTP |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.09 Inches |
|---|---|
| Module Size | 30.59 (H) X 32.98 (V) |
| Resolution | 240*240 Pixels |
| Interface | SPI 4W |
| Backlight Type | LED |
| Module Size | 55.26x84.69x3.35 Mm |
|---|---|
| Resolution | 480x800 |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Pin Number | 40 PIN |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 |
| Connect | ZIF FPC 46mm |
| Screen Type | TFT |
| Display Size | 4 Inches |
|---|---|
| Interface | RGB+SPI |
| Pin Number | 40 Pins |
| Connection | ZIF |
| Touch Screen | Without Touch, ( With CTP Optional) |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Display Type | TN |
| Backlight | 4 LEDS |
| Screen Size | 2.8 Inch |
| Dimensions | 42.72(H)* 60.26(V)* 2.40(D) Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 |
| Touch Screen | Customized |
| FPC Connect | 18PIN, Soldering Type |
| Backlight | White LED |
| Va Size | 130(W)* 80(H) Mm |
|---|---|
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Connectivity | COB+PIN, 35 Numbers |
| Active Area | 36.72(H)* 48.96(V) Mm |
| Operating Temperature | -30°C To +85°C |
|---|---|
| Connect | 4 Wires SPI Interface |
| Outline Size | 100.5(L) X 33.5(W) X 6.3(T) Mm |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Driving Method | 1/64 Duty Cycle |