| Overall Dimensions | 24.74 X 16.9 X 1.42 (mm) |
|---|---|
| Display Size | 0.96 Inches |
| Active Area | 21.74 X 10.86 (mm) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Pin Number | 30PIN |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Display Type | TN |
| Backlight | 4 LEDS |
| Screen Size | 2.8 Inch |
| Operating Temperature | -30°C To +85°C |
|---|---|
| Connect | 4 Wires SPI Interface |
| Outline Size | 100.5(L) X 33.5(W) X 6.3(T) Mm |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Driving Method | 1/64 Duty Cycle |
| Outline | 15 X 15 X 2.42 (mm) |
|---|---|
| Display | OLED |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Fpc | 4 PIN |
| Pixel Size | 0.155 X 0.155 (mm) |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution | 320*480 Pixels |
| Interface Types | 16-bit Parallel (DBI Type B) |
| Touch Screen | With Resistive Touch Panel |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |