| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Surface Luminance | 60 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Operating Temperature | -40~+85℃ |
| Pixel Pitch | 0.13 X 0.13 (mm) |
| Viewing Direction | All Viewing Angles |
| Pin Number | 14 Pins ( Can Be Customized) |
| Overall Dimensions | 24.74 X 16.9 X 1.42 (mm) |
|---|---|
| Display Size | 0.96 Inches |
| Active Area | 21.74 X 10.86 (mm) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Pin Number | 30PIN |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Display Type | TN |
| Backlight | 4 LEDS |
| Screen Size | 2.8 Inch |
| Operating Temperature | -30°C To +85°C |
|---|---|
| Connect | 4 Wires SPI Interface |
| Outline Size | 100.5(L) X 33.5(W) X 6.3(T) Mm |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Driving Method | 1/64 Duty Cycle |
| Outline | 15 X 15 X 2.42 (mm) |
|---|---|
| Display | OLED |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Fpc | 4 PIN |
| Pixel Size | 0.155 X 0.155 (mm) |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screen Type | LCD TFT |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92 Mm |
| Outline Size | 164×97×2.6 Mm |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Displaysize | 7 Inches |
| Outline Dimension | 25.8 X 49.72 X 1.43 Mm |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Direction | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Resolution | 170 X 320 |
| Backlight Type | LED |