| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Overall Dimensions | 59.60x47.3x3.4 Mm |
| Pin Number | 40 PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Storage Temperature | -40°C To +85°C |
|---|---|
| Operating Voltage | 4.8v |
| Driving Condition | 1/2 Duty, 1/2 Bias |
| Luminance | 200 Cd/m2 |
| Operating Temperature | -25°C To +65°C |